top of page

Strona główna            Błogosławieństwo           Sanktuarium            Historia             Nowenna            Kontakt

Sanktuarium Maryi Uzdrowicielki par

 

Przez Maryję do Chrystusa

Błogosławieństwo
Sanktuarium
#Błogosławieństwo

W dniu 3 lutego 2018 r. w kościele Najświętszej Maryi Panny w Solesmes (Sarthe) odbyła się inauguracja figury Maryja, która naprawia małżeństwa, pobłogosławionej przez Jego Ekscelencję Nuncjusza Apostolskiego ks. biskupa Luigiego Venturę. Oto kilka fragmentów z homilii, którą wygłosił w trakcie mszy odprawionej przez Ojca Dom Philippe’a Duponta, Opata Solesmes:

„Niezmiernie cieszę się, że mogę być tutaj jako wysłannik Ojca Świętego, Papieża Franciszka, który w ten sposób przekazuje swoje błogosławieństwo w dniu, w którym figura Najświętszej Maryi (Maryja, która naprawia małżeństwa) Panny Uzdrowicielki par zostanie pobłogosławiona na koniec mszy. Jego Ekscelencja Yves Le Saux, biskup Le Mans oraz Jego Ekscelencja Michel Aupetit, arcybiskup Paryża, również łączą się z nami w duchowej jedności i w modlitwie. (...)

Maryja została wybrana na symbol miłości Boga do człowieka. Jest w życiu człowieka szczególne miejsce, w którym miłość Boga objawia się i materializuje. Tym miejscem jest miłość mężczyzny i kobiety, połączonych małżeństwem, którzy wypełniają pierwotny plan stworzenia i stają się jednością. W Księdze Rodzaju czytamy: Bóg zwraca się do Adama i Ewy: „Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem” (Rdz 2,24). To samo stwierdzenie zostanie powtórzone przez Jezusa, kiedy spytają go o to faryzeusze.”

Korzystając z okazji tego komunikatu, należy przypomnieć, że Instytut na Rzecz Rodziny w Europie został stworzony, aby powoływać do życia we Francji i w całej Europie centra pomocy i wsparcia nowego typu: Poradnie Accueils Louis et Zélie.

Całość homilii Jego Ekscelencji ks. biskupa Ventury dostępna jest tutaj.

IMG_5280
IMG_5268
IMG_5290
454
451
452
461
466

Unikatowe dzieło dla oryginalnego sanktuarium

Umieszczona na piedestale „Maryja Uzdrowicielka par” otacza swym płaszczem tych, którzy zostali połączeni prawdziwą miłością, lecz potrzebują nowego tchnienia. Prawdziwy pokój i ukojenie biją od tego dzieła naturalnych rozmiarów wyrzeźbionego przez Gauthier Courtin.

Lokalizacja : église paroissiale, Place Dom Guéranger 72300 SOLESMES

W tym momencie Nuncjusz Apostolski podkreślił rolę i misję Poradni Ludwik i Zelia (fr. Accueils Louis et Zélie): W tym celu, aby pomagać parom zmagającym się z trudnościami, parom rozbitym, stworzony został Instytut na Rzecz Rodziny w Europie (LIFE), który przyczynił się następnie do powstania licznych centrów pomocy i wsparcia [Accueils Louis et Zélie], w których wolontariusze, specjaliści, doradcy duchowi oferują swoją pomoc w uzdrawianiu i odbudowywaniu jedności i miłości w związku. Z tej właśnie inicjatywy zrodził się pomysł podarowania rodzinom chrześcijańskim, przechodzącym przez trudności i bolesne doświadczenia, podobieństwa NMP Matki Pięknej Miłości, która jako małżonka i matka, czuwa nad swymi dziećmi.​

Jak widzimy, ta piękna figura przedstawia Najświętszą Maryję Pannę otwierającą poły swego płaszcza, aby okryć nim małżonków, którzy mimo iż są od siebie oddaleni, podają sobie ręce na znak przyrzeczonej miłości oraz chęci pozostania wiernym temu darowi, którym nawzajem się obdarowują. Jestem przekonany, że w przyszłości chrześcijańskie małżeństwa będą znajdować w Maryi Uzdrowicielce par wsparcie i siłę, by wzrastać w miłości.

Z całego serca pragniemy podziękować Jego Ekscelencji ks. biskupowi Luigiemu Venturze, a także parafii Solesmes, która ciężko pracowała na to nowe miejsce modlitwy dla par, nawiązujące do nowenny do Maryi uzdrawiającej pary (Maryja, która naprawia małżeństwa).

Nowenna

Nowenna do „Maryja, która naprawia małżeństwa” dla tych, którzy potrzebują umocnienia w miłości.

#Historia

Jadąc samochodem pewnego zimowego wieczoru po pracy, w 2015 roku, pewien ojciec, głowa rodziny, wpadł na pomysł: stworzyć sanktuarium przeznaczone dla życia małżeńskiego we wszystkich jego aspektach, w radości i w bólu. Miejsce to miałoby zostać zawierzone Najświętszej Maryi Pannie, o której Czcigodny Pius XII nie zawahał się powiedzieć, że jest prawdziwą „rzeczniczką wszelkich łask”.

Mężczyzna wyobraził sobie bardzo dokładnie figurę Matki Boskiej, pochyloną głowę, dłonie delikatnie rozłożone, na tyle, aby ramionami Maryja ochraniała i jednoczyła małżonków, zbliżając ich tym samym do siebie.

Upłynęło kilka miesięcy. Pomysł dojrzewał. Po kilku spotkaniach, naprawdę się zakorzenił.

Następnie, dzięki zachętom wielu biskupów, pomysł zaczął nabierać kształtów.

Rozważono wiele miejsc, jednak to właśnie kościół w Solesmes okazał się tym najodpowiedniejszym.

Solesmes, cytadela modlitwy. Solesmes, rozdroże i schronienie dla tych, którzy chcą ewangelizować swoją miłość.

#Kontakt

Po więcej informacji

lub po poradę

- zgłoś się do nas.

Merci ! Message envoyé.

Kontakt
Historia
#Partners
bottom of page